Land Art - zahradní architekt Tomáš Pavka

2014

Lbín - Pytlíkov

Historie zakázky:

Podrobnosti:

Název zakázky: Rozsáhlá rekonstrukce zahrady

Popis zakázky:

Dokončení zakázky proběhlo v roce 2011. Uplynula řada let a spokojený klient dodnes využívá našich služeb pravidelné komplexní údržby zahrady.

Zahrada ve středohoří nad údolím řeky Bíliny s výhledem na Milešovku. Prostor je to, čeho je tu dostatek. Středohoří jako na dlani, splněný sen majitele - klienta. Od roku 2007 postupně realizujeme jednotlivé etapy a udržujeme již zrealizované.

Vedení zakázky: Tomáš Pavka
Zahájení - dokončení: 03.08.2007 - 23.05.2014
Cena zakázky: 1.000.000 Kč (cca)

Stroje na zakázce:
Traktorbagr JSB, Tatra 815 sklápěč, Tatra 815 jeřáb, nákladní souprava 24 tun, Vermeer 600TX, Jolly multione, Mitsubishi Fuso, VW T4, Reform M14 rotační brány či zakladač trávníku, sekačky, pily, křovinořezy a další.

Ohlasy zákazníků

V letošním roce proběhla realizace zahrady a přístupových bodů k rodinnému domu ve svahovitém, skalnatě velmi náročném terénu. Počáteční práce byly řešeny nejprve těžkou technikou, která změnila ráz krajiny takzvaně "do výbuchu", ale posléze vše začalo dostávat osobitý realizační nádech.

Ve svahovitém terénu byl obnažen skalní masív, rostlý po celé zadní části domu, jež byl osázen skalničkami. Přístupové body k rodinnému domu, oseté trávou a trvalkami, byly vyřešeny s mnohými výhledovými zákoutími na České středohoří. Ukončení hlavní zahrady bohaté na bylinky, trvalky a keře, bylo vyřešeno masivními valy s přístupovou cestou osázenou plodonosnými stromy.

Jako zákazník jsem plně spokojen s vysokou mírou kreativity zahradního ateliéru, časovým intervalem samotné realizace, odvedenou prací, profesionalitou a především pak osobním přístupem.

Jan J., Krušné hory (2014)

© Copyright 2014 - Tomáš Pavka, Všechna práva vyhrazena, design Spion.cz