Land Art - zahradní architekt Tomáš Pavka

Od roku 2003 provádíme kompletní pokládku divoké dlažby, včetně všech přípravných prací. Máme za sebou zakázky v rozsahu od 5 bm (šlapáková cesta v trávníku), přes 15 m2 (zahradní chodníček), po 800 m2 (příjezdová cesta k domu).

Divokou dlažbu lze také použít mimo jiné např. na stavbu schodišť a lze ji pokládat i na sucho bez použití betonu a spárovacích hmot. Je však nutné předem zvážit, k jakému účelu bude dlažba sloužit.

Možné varianty:

  • šlapáková cesta v trávníku
  • terasa
  • cesta
  • schodiště


V případě schodiště klademe kameny do předem připraveného podkladu bez použití betonu tak, aby spáry mezi kameny byly jen velmi malé a tvořily kompaktní plochu. Vzniklé spáry vyplňujeme křemičitým pískem. Velmi často používáme kamenné obrubníky pokládané do betonu jako ohraničení funkčních ploch (např. parkovací plocha z kačírku x záhon).

Od roku 2008 jsme do našich služeb zařadili také pokládku dlažebních kostek. Ze soliterních nášlapných kamenů stavíme šlapákové schodiště vhodné do strmějších záhonů.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontakujte nás!

Ohlasy zákazníků

V letošním roce proběhla realizace zahrady a přístupových bodů k rodinnému domu ve svahovitém, skalnatě velmi náročném terénu. Počáteční práce byly řešeny nejprve těžkou technikou, která změnila ráz krajiny takzvaně "do výbuchu", ale posléze vše začalo dostávat osobitý realizační nádech.

Ve svahovitém terénu byl obnažen skalní masív, rostlý po celé zadní části domu, jež byl osázen skalničkami. Přístupové body k rodinnému domu, oseté trávou a trvalkami, byly vyřešeny s mnohými výhledovými zákoutími na České středohoří. Ukončení hlavní zahrady bohaté na bylinky, trvalky a keře, bylo vyřešeno masivními valy s přístupovou cestou osázenou plodonosnými stromy.

Jako zákazník jsem plně spokojen s vysokou mírou kreativity zahradního ateliéru, časovým intervalem samotné realizace, odvedenou prací, profesionalitou a především pak osobním přístupem.

Jan J., Krušné hory (2014)

© Copyright 2014 - Tomáš Pavka, Všechna práva vyhrazena, design Spion.cz